IPC-HDW2241T-ZS - 2,7-13,5 mm - Starlight 2Mpix, 40m, AI, MIC, SMD Plus
Cameră IP de exterior WizSense cu senzor Starlight extrem de sensibil și inteligență artificială SMD Plus pentru protecția perimetrului prin detectarea persoanelor și a vehiculelor. Rezoluție de 2 Mpix, rază IR inteligentă de 40 m,...
Cod produs: 2211-074 EAN: 6923172545138 Producător: DAHUA
Afișarea prețului și posibilitatea cumpărării este permisă numai clienților înregistrați. Mai multe informatii.
- Descriere
- Intrebare in legatura cu produsul
Cameră IP de exterior WizSense cu senzor Starlight extrem de sensibil și inteligență artificială SMD Plus pentru protecția perimetrului prin detectarea persoanelor și a vehiculelor. Rezoluție de 2 Mpix, rază IR inteligentă de 40 m, obiectiv motorizat 2,7-13,5 mm (108°-30°), microfon integrat și slot pentru card micro SD. Avantajul acestei camere este capacitatea de a roti imaginea cu 90° și de a o folosi pentru monitorizarea străzilor și coridoarelor înguste în așa-numitul „mod coridor”. Rotire pe trei axe. Videoclipuri demonstrative ale producătorului Dahua pe youtube .
| Tipul dispozitivului | Cameră IP |
| Execuţie | Minge dom |
| Sfat | WizSense |
| Element sensibil | CMOS progresiv de 1/2,8” 2 Megapixeli |
| Sensibilitate la lumină | 0,002 lux@F1,5 (culoare, 30 IRE) 0,0002 lux@F1,5 (alb/negru, 30 IRE) 0 lux (iluminator pornit) |
| Tehnologie | Inteligență artificială, protecție perimetrală, SMD Plus |
| Modul de noapte | modul adevărat ZI/NOAPTE - ICR (filtru mecanic de lumină în infraroșu) |
| Strălucire | 40 m |
| Tipul de lentile | motor |
| Obiectiv | 2,7-13,5 mm |
| Unghi de vedere (orizontal) | 108°-30° |
| Distincţie | 2 Mpix |
| Numărul de pixeli | 1920x1080px |
| Rata de cadre | 25 fps la 2 Mpix |
| Tip de compresie a datelor | H.265+ |
| Tip de compresie a datelor | H.265 |
| Tip de compresie a datelor | H.264+ |
| Tip de compresie a datelor | H.264 |
| Tip de compresie a datelor | MJPEG |
| Setări | Software inteligent PSS, aplicații DSS Express, DSS Pro, DMSS și IMOU Life, browsere web |
| WDR | 120 dB |
| Analiză video inteligentă | Inteligență artificială AI + reguli IVS - protecție perimetrală și detecție a mișcării SMD Plus |
| Funcții reglabile | AI, IVS, SMD Plus, WDR, 3D DNR, P2P, ROI, AGC, AWB, BLC, HLC, detectarea mișcării etc. |
| I/O audio | microfon integrat |
| card SD | Micro SD (max. 256 GB) |
| Ethernet | 1 x RJ45 (10/100 Mbps) |
| Alimentare electrică | PoE sau 12 VDC/1,5 W (12 VDC); 2,2 W (PoE), max. (H.265+intelligence pe +WDR +IR activat): 5,7 W (12 VDC); 6W (PoE) |
| tip PoE | 15,4 W (IEEE802.3af) PoE |
| Material | metal |
| Culoare | alb |

Camera de vanatoare
Optica de vanatoare
Camere de inspecție
Nevoi de coș de fum
OXE Power
Sisteme de camere
Sisteme de securitate
Sisteme de acces
Alarma de incendiu
Cablare structurată
Telecomunicaţie
Alte electronice



















