IPC-HDW3541T-ZS-S2 - 2,7-13,5 mm - Starlight 5Mpix, 40m, AI, SSA, SMD4.0, MIC
Cameră IP de exterior WizSense cu senzor Starlight extrem de sensibil, microfon integrat și inteligență artificială SMD 4.0 pentru protecția perimetrului prin detectarea persoanelor și a vehiculelor. Rezoluție 5 Mpix, iluminare inteligentă...
Cod produs: 2303-063 EAN: 6923172542250 Producător: DAHUA
Afișarea prețului și posibilitatea cumpărării este permisă numai clienților înregistrați. Mai multe informatii.
- Descriere
- Intrebare in legatura cu produsul
Cameră IP de exterior WizSense cu senzor Starlight extrem de sensibil, microfon integrat și inteligență artificială SMD 4.0 pentru protecția perimetrului prin detectarea persoanelor și a vehiculelor. Rezoluție 5 Mpix, iluminare inteligentă IR 40 m, obiectiv motorizat 2,7-13,5 mm, (99°-28°), slot pentru card micro SD. Un alt avantaj este capacitatea de a roti imaginea cu 90° și de a o folosi pentru monitorizarea străzilor și coridoarelor înguste în așa-numitul „mod coridor”. Rotire pe trei axe. Videoclipuri demonstrative ale producătorului Dahua pe youtube .
| Tipul dispozitivului | Cameră IP |
| Execuţie | Minge dom |
| Sfat | WizSense |
| Element sensibil | 1/2.7" 5 Megapixeli CMOS cu scanare progresivă |
| Sensibilitate la lumină | 0,005 lux@F1,5 (culoare, 30 IRE) 0,0005 lux@F1,5 (alb/negru, 30 IRE) 0 lux (iluminator pornit) |
| Tehnologie | Inteligență artificială, protecție perimetrală, AI SSA, SMD 4.0 |
| Modul de noapte | modul adevărat ZI/NOAPTE - ICR (filtru mecanic de lumină în infraroșu) |
| Strălucire | 40 m |
| Tipul de lentile | motor |
| Obiectiv | 2,7-13,5 mm |
| Unghi de vedere (orizontal) | 99°-28° |
| Distincţie | 5 Mpix |
| Numărul de pixeli | 2880 x 1620 px |
| Rata de cadre | 20 fps la 5 Mpix |
| Tip de compresie a datelor | H.265 AI |
| Tip de compresie a datelor | H.264 AI |
| Tip de compresie a datelor | H.265+ |
| Tip de compresie a datelor | H.265 |
| Tip de compresie a datelor | H.264+ |
| Tip de compresie a datelor | H.264 |
| Tip de compresie a datelor | MJPEG |
| Setări | Software inteligent PSS, aplicații DSS Express, DSS Pro, DMSS și IMOU Life, browsere web |
| WDR | 120 dB |
| Analiză video inteligentă | Inteligență artificială AI + reguli IVS - protecție perimetrală și detecție a mișcării SMD 4.0 cu clasificare obiect, AI SSA pentru adaptarea dinamică a imaginii la condițiile de iluminare ale mediului ambiant |
| Funcții reglabile | AI, IVS, SMD 4.0, AI SSA, WDR, EIS, Defog, 3D DNR, P2P, ROI, AGC, AWB, BLC, HLC, Motion Detection etc. |
| I/O audio | microfon integrat |
| card SD | Micro SD (max. 256 GB) |
| Ethernet | 1 x RJ45 (10/100 Mbps) |
| Alimentare electrică | PoE sau 12 VDC/5,7 W (12 VDC); 6,4 W (PoE) Max. (WDR + intensitate IR + Inteligență): 8,9 W (12 VDC); 10,2 W (PoE) |
| tip PoE | 15,4 W (IEEE802.3af) PoE |
| Material | metal |
| Culoare | alb |

Camera de vanatoare
Optica de vanatoare
Camere de inspecție
Nevoi de coș de fum
OXE Power
Sisteme de camere
Sisteme de securitate
Sisteme de acces
Alarma de incendiu
Cablare structurată
Telecomunicaţie
Alte electronice



















