IPC-HDBW2841E-S NEGRU - 2,8 mm - negru 8Mpix Starlight, 30m, AI, MIC, SMD Plus, anti-vandal
Cameră IP neagră anti-vandal de exterior din seria WizSense cu un senzor Starlight extrem de sensibil și inteligență artificială SMD Plus pentru protecția perimetrului prin detectarea persoanelor și vehiculelor. Rezoluție 8 Mpix, rază IR...
Cod produs: 2306-076 EAN: 6923172578662 Producător: DAHUA
Afișarea prețului și posibilitatea cumpărării este permisă numai clienților înregistrați. Mai multe informatii.
- Descriere
- Intrebare in legatura cu produsul
Cameră IP neagră anti-vandal de exterior din seria WizSense cu un senzor Starlight extrem de sensibil și inteligență artificială SMD Plus pentru protecția perimetrului prin detectarea persoanelor și vehiculelor. Rezoluție 8 Mpix, rază IR inteligentă de 30 m, obiectiv fix 2,8 mm (106°), slot pentru card micro SD, microfon integrat. Videoclipuri demonstrative ale producătorului Dahua pe youtube .
| Tipul dispozitivului | Cameră IP |
| Execuţie | Casa |
| Sfat | WizSense |
| Element sensibil | CMOS cu scanare progresivă de 1/2,7" 8 megapixeli |
| Sensibilitate la lumină | 0,009 lux@F 2,0 (culoare, 30 IRE) 0,0009 lux@F2,0 (alb/negru, 30 IRE) 0 lux (iluminator pornit) |
| Tehnologie | Inteligență artificială, protecție perimetrală, SMD Plus |
| Modul de noapte | modul adevărat ZI/NOAPTE - ICR (filtru mecanic de lumină în infraroșu) |
| Strălucire | 30 m |
| Tipul de lentile | fix |
| Obiectiv | 2,8 mm |
| Unghi de vedere (orizontal) | 106° |
| Distincţie | 8 Mpix |
| Numărul de pixeli | 3840 x 2160 px |
| Rata de cadre | 20 fps la 8 Mpix |
| Tip de compresie a datelor | H.265+ |
| Tip de compresie a datelor | H.265 |
| Tip de compresie a datelor | H.264+ |
| Tip de compresie a datelor | H.264 |
| Tip de compresie a datelor | MJPEG |
| Setări | Software inteligent PSS, aplicații DSS Express, DSS Pro, DMSS și IMOU Life, browsere web |
| WDR | 120 dB |
| Analiză video inteligentă | Inteligența artificială AI, regulile IVS, protecția perimetrului și detectarea mișcării SMD Plus cu clasificare a obiectelor |
| Funcții reglabile | AI, IVS, SMD Plus, ROI, WDR, DNR, P2P, AGC, AWB, BLC, HLC, detectarea mișcării etc. |
| I/O audio | microfon integrat |
| card SD | Micro SD (max. 256 GB) |
| Ethernet | 1 x RJ45 (10/100 Mbps) |
| Alimentare electrică | PoE sau 12 VDC/De bază: 2,6 W (12 VDC); 3,3 W (PoE) Max. (H.265+ rezoluție max. + flux max.+ WDR + intensitate IR + IVS): 5,4 W (12 VDC); 6,4 W (PoE) |
| tip PoE | 15,4 W (IEEE802.3af) PoE |
| Material | metal |
| Anti vandal | IK10 |
| Culoare | negru |

Camera de vanatoare
Optica de vanatoare
Camere de inspecție
Nevoi de coș de fum
OXE Power
Sisteme de camere
Sisteme de securitate
Sisteme de acces
Alarma de incendiu
Cablare structurată
Telecomunicaţie
Alte electronice



















