Set generator de baterii Viking X-1000, panou solar X80 și panou solar Viking LE120
VIKING X-1000/X80 Battery Generator + Viking LE120 Solar Panel
Un kit la preț avantajos de generator de baterii durabil și practic VIKING X-1000 cu SP X80 integrat + panou complementar cu 120Wp.
Generatorul VIKING X-1000/X80
Generatorul cu...
Cod produs: X1000X80LE120 EAN: 8595656509424 Producător: VIKING
- Descriere
- Intrebare in legatura cu produsul
VIKING X-1000/X80 Battery Generator + Viking LE120 Solar Panel
Un kit la preț avantajos de generator de baterii durabil și practic VIKING X-1000 cu SP X80 integrat + panou complementar cu 120Wp.

Generatorul VIKING X-1000/X80
Generatorul cu baterii VIKING X-1000, este o sursă de energie ușor de transportat cu o capacitate de 1010 Wh (25.9V;39Ah).
Generatorul de baterii multifuncțional, puternic și portabil VIKING X-1000, cu rezistența, capacitatea și durabilitatea sale incredibile, este un companion util oriunde în călătoriile dumneavoastră sau acasă.
Datorită două prize UE cu o tensiune de ieșire de 230V cu o putere maximă de 1000W, puteți alimenta aproape toate dispozitivele dvs. acasă, la cabană, în camping sau oriunde altundeva.
| Technical Specifications | |
| Model | VIKING X-1000 |
| Baterii | |
| Capacitate | 1010Wh/25.9V/39Ah (273,000mAh/3.7) |
| Tensiunea bateriei | 25.9V |
| Tip | Li-ion polimer NCM |
| Durată | min. 2000 cicluri de încărcare |
| Intrări | |
| Conector cu două porturi | Încărcare solară: 12-70V/12A 360W |
| Adaptor țigară: 12V/10A | |
| Intrare CA (IEC 60320 C7) | Adaptor de alimentare: 100-240V 210W |
| Salire CA | |
| Tensiunea de ieșire | 230V/50Hz |
| Putere de ieșire | 1000W |
| Putere | 2000W |
| Sarcină maximă | 2000W/1.5s |
| Unda sinusoidală | Ultra Pure |
| DC outputs | |
| JACK 5.5/2.1mm (2x) | 12V/7A |
| JACK 5.5/2.5mm (2x) | 12V/10A |
| USB-A QC3.0 (2x) | 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A Max 36W Total |
| USB-C PD3.0 | 5V/3A, 9V/3A, 12V/3A, 15V/3A, 20V/5A Max. 100W |
| Bucată țigară | 12V/10A |
| Solar Charging | |
| Max. putere de încărcare solară | MPPT 360W |
| Alte specificații | |
| Dimensiunile produsului | 475x406x120mm |
| Dimensiunile pachetului | 485x455x185mm |
| Greutate | 11.5kg |
| Material | plastic călit |
| protecție IP | IP65 (valabil numai dacă toți conectorii de intrare și ieșire sunt acoperiți, de exemplu, cu un capac de protecție din silicon și capacul generatorului este închis corespunzător) |
| Temperatură de funcționare | -20°C-40°C |
| Temperatură de depozitare | 0°C-40°C |
| Duty | cablu de alimentare, cablu de conectare panou solar, încărcător pentru țigară, manual de instrucțiuni |
| El. protecție | Curt circuit, suprasarcină, supracurent, descărcare profundă etc. |
| Certificare | CE, RoHS, ISO |
| Informații suplimentare | |
| Ecran LCD | |
| LED light | |
| Pass-Through (funcție de descărcare și încărcare simultană) | |
De asemenea, în set este inclus un panou solar X80 integrat
Panel solar de încărcare ușor și puternic pentru toate dispozitivele dvs. electronice. Cu 80W (19.8/4.0A), este alegerea ideală pentru încărcarea generatoarelor medii și mari de marca VIKING. Cu celule monocristaline de înaltă calitate cu o eficiență de >23%, acesta poate converti lumina soarelui în energie solară mult mai eficient decât mulți dintre concurenții săi.

| Specificațiile produsului: | |
| Putere maximă: | 80 W |
| Tensiunea maximă de alimentare: | 19,8V |
| curent maxim: | 4,04 A |
| Eficiența celulelor (%): | 23% |
| Construcții: | Fund, țesătură textilă |
| Dimensiunea modulului desfășurat: | 1260*415*10mm |
| Dimensiunea modulului pliat: | 415*300*25mm |
| Greutate: | 1.9Kg |
| Număr de panouri sol.: | 4 |
| Certificare: | CE,ROHs,ISO |
Kit-ul de alimentare la îndemână perfect pentru a fi utilizat oricând în călătoriile, călătoriile, campingul, RVing, evenimente de vânzări, etc.
Unde aveți nevoie de o sursă de alimentare de 220V și o priză electrică nu este la îndemână.
Cineva poate face instalarea! Doar scoateți-l din cutie, conectați-l pur și simplu și totul se potrivește și se încarcă!
Panalul solar selectat în combinație cu generatorul de baterii VIKING X-1000, vă va oferi suficientă putere de încărcare la soare.

Panalul solar fotovoltaic flexibil VIKING LE120 este fabricat din siliciu monocristalin și PVC. Puterea maximă 120W și tensiunea maximă 19,8V.
Este ușor și are avantajul flexibilității la îndoire de până la 15 grade. Este conceput în principal pentru a fi montat pe suprafețe ușor curbate ale acoperișurilor, bărcilor, rulotelor etc. Este echipat cu cabluri de conexiune 5m cu terminale 5m MC4. Are avantajul instalării foarte ușoare și al eficienței ridicate de până la 24,4% și al rezistenței la intemperii IP67.
LE Series- sunt panouri solare flexibile care au o eficiență ridicată de până la 24,4%.

| Caracteristici ale produsului | |
| Codul produsului: | VIKING LE120 |
| Putere maximă: | 120W |
| Tensiunea maximă de alimentare (Vmp): | 19.8V |
| curent maxim (Imp): | 6.05A |
| Tensiunea circuitului deschis (Voc): | 23.4V |
| curent de scurtcircuit (Isc): | 6.41A |
| Eficiența celulelor (%): | 24.40% |
| Specificații | |
| Construcții: | Înveliș din silicon flexibil, placă TPT |
| Mărimea modulului: | 1070*540*2mm |
| Greutate: | 2.08KG |
| Număr de articole și link-uri: | 32 (4*8) |
| Certificare: | CE,ROHs,ISO |



Camera de vanatoare
Optica de vanatoare
Camere de inspecție
Nevoi de coș de fum
OXE Power
Sisteme de camere
Sisteme de securitate
Sisteme de acces
Alarma de incendiu
Cablare structurată
Telecomunicaţie
Alte electronice



















