JA-122PW-GR - gri - autobuz PIR + MW
Este utilizat pentru detectarea spațială a mișcării oamenilor în interiorul clădirilor. Datorită combinației dintre PIR și detecția cu microunde (MW), detectorul este foarte rezistent la alarme false. La detectare se activează detectorul...
Cod produs: 2309-149 EAN: 8595614129220 Producător: JABLOTRON
Afișarea prețului și posibilitatea cumpărării este permisă numai clienților înregistrați. Mai multe informatii.
- Descriere
- Intrebare in legatura cu produsul
Este utilizat pentru detectarea spațială a mișcării oamenilor în interiorul clădirilor. Datorită combinației dintre PIR și detecția cu microunde (MW), detectorul este foarte rezistent la alarme false. La detectare se activează detectorul MW, care confirmă activarea anterioară de către senzorul PIR. Detectorul cu lentilă gri oferă rezistență crescută la lumina albă, cu mult peste valorile prescrise ale standardului (până la 10000 lux). Acest obiectiv ajută la reducerea alarmelor false cauzate, de exemplu, de iluminarea de la reflectoarele mașinii prin geamuri, apusul soarelui, fulgerele sau suprafețele reflectorizante. Rezistența la alarme false este reglabilă în două niveluri atât pentru PIR, cât și pentru MW. Detectorul are un răspuns la impuls și ocupă o poziție în sistem.
| Tip detector | detector digital dual pe magistrala BUS |
| Funcţie | PIR + MW |
| Adresarea detectorului din sistem | o singură poziţie |
| Frecvența MW parte | 24,125 GHz |
| Setările detectorului | Software F-link de pe PC |
| Alimentare electrică | de la magistrala panoului de control 12 V (9 ... 15 V) |
| Consum curent | 5 - 16 mA |
| Înălțimea de montare | 2,5 m deasupra nivelului podelei |
| Gama PIR | 12 m, 90° (cu lentila de bază) |
| Gama MW | 12 m, 80° (cu lentile prime) |
| Montare/montare | pe perete, în colț |
| Ieșire de alarmă | cu autobuzul BUS |
| Designul copertei | plastic |
| Culoarea copertei | gri |

Camera de vanatoare
Optica de vanatoare
Camere de inspecție
Nevoi de coș de fum
OXE Power
Sisteme de camere
Sisteme de securitate
Sisteme de acces
Alarma de incendiu
Cablare structurată
Telecomunicaţie
Alte electronice



















