IPC-HDW5541TM-ASE-S3 - 2,8 mm - 5 Mpix Starlight, 50 m, AI, FD, PC, SMD3.0, SSA, MIC, I/O audio și alarmă, ePoE
Cameră IP pentru exterior WizMind serie S. Lentilă fixă 2,8 mm (unghi 111°), rază IR inteligentă 50 m, microfon integrat. Rezolutie 5 Mpix. Camera este echipată cu inteligență artificială AI, reguli IVS, protecție perimetrală cu...
Cod produs: 2306-236 EAN: 6923172583468 Producător: DAHUA
Afișarea prețului și posibilitatea cumpărării este permisă numai clienților înregistrați. Mai multe informatii.
- Descriere
- Intrebare in legatura cu produsul
Cameră IP pentru exterior WizMind serie S. Lentilă fixă 2,8 mm (unghi 111°), rază IR inteligentă 50 m, microfon integrat. Rezolutie 5 Mpix. Camera este echipată cu inteligență artificială AI, reguli IVS, protecție perimetrală cu clasificare obiect vehicul persoană SMD 3.0, detectarea feței, obiect adăugat și dispărut, numărare persoane, metadate, detectare inteligentă a sunetului, hărți termice. Camera este echipată și cu inteligență artificială SSA pentru adaptarea dinamică a imaginii la condițiile de iluminare ale mediului. Slot pentru card SD, intrare și ieșire alarmă, alimentare PoE/ePoE sau 12 VDC. Rotire pe trei axe. Videoclipuri demonstrative ale producătorului Dahua pe youtube .
| Tipul dispozitivului | Cameră IP |
| Execuţie | Minge dom |
| Sfat | Seria WizMind S |
| Element sensibil | CMOS progresiv de 1/2,7" 5 Megapixeli |
| Sensibilitate la lumină | 0,0009 lux@F1.6 (culoare, 30 IRE) 0,0005 lux@F1.6 (alb/negru, 30 IRE) 0 lux (iluminator pornit) |
| Tehnologie | Inteligență artificială, protecție perimetrală, SMD 3.0, detectare inteligentă a obiectelor, AI SSA |
| Modul de noapte | modul adevărat ZI/NOAPTE - ICR (filtru mecanic de lumină în infraroșu) |
| Strălucire | 50 m |
| Tipul de lentile | fix |
| Obiectiv | 2,8 mm |
| Unghi de vedere (orizontal) | 111° |
| Distincţie | 5 Mpix |
| Numărul de pixeli | 2960 x 1668 px |
| Rata de cadre | 25 fps la 5 Mpix |
| Tip de compresie a datelor | H.265 AI |
| Tip de compresie a datelor | H.264 AI |
| Tip de compresie a datelor | H.265+ |
| Tip de compresie a datelor | H.265 |
| Tip de compresie a datelor | H.264+ |
| Tip de compresie a datelor | H.264 |
| Tip de compresie a datelor | MJPEG |
| Setări | Software SmartPSS/Lite, aplicații DSS Express, DSS Pro, DMSS și IMOU Life, browsere web |
| WDR | 120 dB |
| Analiză video inteligentă | Inteligență artificială AI, reguli IVS, protecție perimetrală cu clasificare obiect vehicul persoană SMD 3.0, detectarea feței, obiect adăugat și dispărut, numărare persoane, metadate, detectare inteligentă a sunetului, hărți termice |
| Funcții reglabile | AI, IVS, SMD, AI SSA, WDR, DNR, P2P, ROI, AGC, AWB, BLC, HLC, dezaburire, detectarea mișcării etc. |
| I/O audio | microfon integrat |
| Alarma I/O | 1 canal de intrare: 5 mA 3V–5VDC / 1 canal de ieșire: 300 mA 12VDC |
| card SD | Micro SD (max. 512 GB) |
| Ethernet | 1 x RJ45 (10/100 Mbps) |
| Alimentare electrică | PoE/ePoE sau 12 VDC/Basic: 4 W (12 VDC); 5,8 W (PoE) Max. (H.265+ WDR+ Intelligence activat+IR activat): 6,2 W (12 VDC); 8,3 W (PoE) |
| tip PoE | 15,4 W (IEEE802.3af) PoE |
| Material | metal si plastic |
| Culoare | alb |

Camera de vanatoare
Optica de vanatoare
Camere de inspecție
Nevoi de coș de fum
OXE Power
Sisteme de camere
Sisteme de securitate
Sisteme de acces
Alarma de incendiu
Cablare structurată
Telecomunicaţie
Alte electronice



















