IPC-HDW5442T-ZE-S3 - 2,7-12 mm - Starlight 4Mpix, 40m, AI, FD, PC, SMD3.0, SSA, MIC, ePoE
Cameră IP pentru exterior WizMind serie S. Lentila motor 2,7-12 mm (115°-47°), rază IR inteligentă 40 m, microfon integrat. Rezolutie 4 Mpix. Camera este echipată cu inteligență artificială AI, reguli IVS, protecție perimetrală cu...
Cod produs: 2309-177 EAN: 6923172586261 Producător: DAHUA
Afișarea prețului și posibilitatea cumpărării este permisă numai clienților înregistrați. Mai multe informatii.
- Descriere
- Intrebare in legatura cu produsul
Cameră IP pentru exterior WizMind serie S. Lentila motor 2,7-12 mm (115°-47°), rază IR inteligentă 40 m, microfon integrat. Rezolutie 4 Mpix. Camera este echipată cu inteligență artificială AI, reguli IVS, protecție perimetrală cu clasificare obiect vehicul persoană SMD 3.0, detectarea feței, obiect adăugat și dispărut, numărare persoane, metadate, hărți termice. Camera este echipată și cu inteligență artificială SSA pentru adaptarea dinamică a imaginii la condițiile de iluminare ale mediului. Slot pentru card SD, alimentare PoE/ePoE sau 12 VDC. Rotire pe trei axe. Videoclipuri demonstrative ale producătorului Dahua pe youtube .
| Tipul dispozitivului | Cameră IP |
| Execuţie | Minge dom |
| Sfat | Seria WizMind S |
| Element sensibil | CMOS cu scanare progresivă de 1/1,8” 4 Megapixeli |
| Sensibilitate la lumină | 0,0007 lux@F1,8 (culoare, 30 IRE) 0,0004 lux@F1,8 (alb/negru, 30 IRE) 0 lux (iluminator pornit) |
| Tehnologie | Inteligență artificială, protecție perimetrală, detectarea obiectelor inteligente, SMD 3.0, AI SSA, detectarea feței, numărarea persoanelor, hartă termică, metadate video, căutare inteligentă |
| Modul de noapte | modul adevărat ZI/NOAPTE - ICR (filtru mecanic de lumină în infraroșu) |
| Strălucire | 40 m |
| Tipul de lentile | motor |
| Obiectiv | 2,7-12 mm |
| Unghi de vedere (orizontal) | 115°-47° |
| Distincţie | 4 Mpix |
| Numărul de pixeli | 2688 x 1520px |
| Rata de cadre | 25 fps la 4 Mpix |
| Tip de compresie a datelor | H.265 AI |
| Tip de compresie a datelor | H.264 AI |
| Tip de compresie a datelor | H.265+ |
| Tip de compresie a datelor | H.265 |
| Tip de compresie a datelor | H.264+ |
| Tip de compresie a datelor | H.264 |
| Tip de compresie a datelor | MJPEG |
| Setări | Software SmartPSS/Lite, aplicații DSS Express, DSS Pro, DMSS și IMOU Life, browsere web |
| WDR | 140 dB |
| Analiză video inteligentă | Inteligență artificială AI, reguli IVS, protecție perimetrală cu clasificare obiect vehicul persoană SMD 3.0, detectarea feței, obiect adăugat și dispărut, numărare persoane, metadate, hărți termice |
| Funcții reglabile | AI, IVS, SMD, AI SSA, EIS, WDR, DNR, P2P, ROI, AGC, AWB, BLC, HLC, Dezaburire, Oglindă, Mascare de confidențialitate, Detectare mișcare |
| I/O audio | microfon integrat |
| card SD | Micro SD (max. 512 GB) |
| Ethernet | 1 x RJ45 (10/100 Mbps) |
| Alimentare electrică | PoE/ePoE sau 12 VDC/Basic: 3,5 W (12 VDC); 4,5 W (PoE) Max. (H.265+ WDR+ Intelligence activat+IR activat): 6,7 W (12 VDC); 8,2 W (PoE) |
| tip PoE | 15,4 W (IEEE802.3af) PoE |
| Material | metal |
| Culoare | alb |

Camera de vanatoare
Optica de vanatoare
Camere de inspecție
Nevoi de coș de fum
OXE Power
Sisteme de camere
Sisteme de securitate
Sisteme de acces
Alarma de incendiu
Cablare structurată
Telecomunicaţie
Alte electronice



















