IPC-HDBW5541R-ASE-S3 NEGRU - 2,8 mm - negru 5Mpix Starlight, 50m, WDR, IVS, AI, SD, popl., antiv.
Cameră IP robustă de exterior anti-vandal dom din seria WizMind S cu lentilă fixă 2,8 mm (unghi 111°), rază IR inteligentă 50 m. Rezoluție 5 Mpix. Camera este echipată cu inteligență artificială AI, reguli IVS, protecție perimetrală cu...
Cod produs: 2306-078 EAN: 6923172578716 Producător: DAHUA
Afișarea prețului și posibilitatea cumpărării este permisă numai clienților înregistrați. Mai multe informatii.
- Descriere
- Intrebare in legatura cu produsul
Cameră IP robustă de exterior anti-vandal dom din seria WizMind S cu lentilă fixă 2,8 mm (unghi 111°), rază IR inteligentă 50 m. Rezoluție 5 Mpix. Camera este echipată cu inteligență artificială AI, reguli IVS, protecție perimetrală cu clasificare obiect vehicul persoană SMD 3.0, detectare a feței, obiect adăugat și dispărut, numărare persoane, metadate, hărți termice, detecție sunet. Intrare și ieșire de alarmă, microfon integrat, slot pentru card SD, sursă de alimentare 12 VDC sau standard PoE/ePoE. Rotire pe trei axe. Videoclipuri demonstrative ale producătorului Dahua pe youtube .
| Tipul dispozitivului | Cameră IP |
| Execuţie | Casa |
| Sfat | WizMind S |
| Element sensibil | CMOS progresiv de 1/2,7” 5 Megapixeli |
| Sensibilitate la lumină | 0,0009 lux@F1.6 (culoare, 30 IRE) 0,0005 lux@F1.6 (alb/negru, 30 IRE) 0 lux (iluminator pornit) |
| Tehnologie | Inteligență artificială, protecție perimetrală, SMD3.0, detectarea feței, numărarea persoanelor, hartă termică, detectarea obiectelor inteligente abandonate/dispărute, metadate video, detectare inteligentă a sunetului, AI SSA |
| Modul de noapte | modul adevărat ZI/NOAPTE - ICR (filtru mecanic de lumină în infraroșu) |
| Strălucire | 50 m |
| Tipul de lentile | fix |
| Obiectiv | 2,8 mm |
| Unghi de vedere (orizontal) | 111° |
| Distincţie | 5 Mpix |
| Numărul de pixeli | 2960 x 1668 px |
| Rata de cadre | 25 fps la 5 Mpix |
| Tip de compresie a datelor | H.265 AI |
| Tip de compresie a datelor | H.264 AI |
| Tip de compresie a datelor | H.265+ |
| Tip de compresie a datelor | H.265 |
| Tip de compresie a datelor | H.264+ |
| Tip de compresie a datelor | H.264 |
| Tip de compresie a datelor | MJPEG |
| Setări | Software SmartPSS/Lite, aplicații DSS Express, DSS Pro, DMSS și IMOU Life, browsere web |
| WDR | 120 dB |
| Analiză video inteligentă | Inteligență artificială AI, reguli IVS, protecție perimetrală cu clasificare obiect vehicul persoană SMD 3.0, detectarea feței, obiect adăugat și dispărut, numărare persoane, metadate, hărți termice, detecție sunet |
| Funcții reglabile | AI, SMD 3.0., IVS, AI SSA, FD, WDR, DNR, Defog, P2P, ROI, AGC, AWB, BLC, HLC, Motion Detection etc. |
| I/O audio | microfon integrat |
| Alarma I/O | 1 canal de intrare: 5 mA 3V–5VDC / 1 canal de ieșire: 300 mA 12 VDC |
| card SD | Micro SD (max. 512 GB) |
| Ethernet | 1 x RJ45 (10/100 Mbps) |
| Alimentare electrică | PoE/ePoE sau 12 VDC/Basic: 4,1 W (12 VDC); 5,2 W (PoE) Max. (H.265+ WDR+ Intelligence activat+IR activat): 6,8 W (12 VDC); 8,8 W (PoE) |
| tip PoE | 15,4 W (IEEE802.3af) PoE |
| Material | metal si plastic |
| Anti vandal | IK10 |
| Culoare | negru |

Camera de vanatoare
Optica de vanatoare
Camere de inspecție
Nevoi de coș de fum
OXE Power
Sisteme de camere
Sisteme de securitate
Sisteme de acces
Alarma de incendiu
Cablare structurată
Telecomunicaţie
Alte electronice



















