IPC-HFW5442E-ZE-S3 NEGRU - 2,7-12 mm - negru 4Mpix Starlight, 60m, AI extins, SMD3.0, SSA, MIC, I/O audio și alarmă, ePoE, anti-vandal
Cameră IP anti-vandal pentru exterior seria WizMind S, senzor Starlight extrem de sensibil și microfon integrat. Rezoluție 4 Mpix, LED IR 60 m, obiectiv motorizat 2,7 - 12 mm (115°–47°). Inteligență artificială AI, reguli IVS, protecție...
Cod produs: 2306-093 EAN: 6923172578730 Producător: DAHUA
Afișarea prețului și posibilitatea cumpărării este permisă numai clienților înregistrați. Mai multe informatii.
- Descriere
- Intrebare in legatura cu produsul
Cameră IP anti-vandal pentru exterior seria WizMind S, senzor Starlight extrem de sensibil și microfon integrat. Rezoluție 4 Mpix, LED IR 60 m, obiectiv motorizat 2,7 - 12 mm (115°–47°). Inteligență artificială AI, reguli IVS, protecție perimetrală cu clasificare obiect vehicul persoană SMD 3.0, detectarea feței, obiect adăugat și dispărut, numărare persoane, metadate, detectare inteligentă a sunetului, hărți termice. Slot pentru card micro SD, I/O audio și alarmă. Alimentare PoE/ePoE sau 12 VDC. Videoclipuri demonstrative ale producătorului Dahua pe youtube .
| Tipul dispozitivului | Cameră IP |
| Execuţie | Glonţ |
| Sfat | WizMind S |
| Element sensibil | Senzor de imagine CMOS de 1/1,8" 4 Megapixeli |
| Sensibilitate la lumină | 0,0007 lux@F1,8 (culoare, 30 IRE) 0,0004 lux@F1,8 (alb/negru, 30 IRE) 0 lux (iluminator pornit) |
| Tehnologie | Inteligență artificială, protecție perimetrală, SMD3.0, detectarea feței, numărarea persoanelor, hartă termică, detectarea obiectelor inteligente abandonate/dispărute, metadate video, detectare inteligentă a sunetului, AI SSA |
| Modul de noapte | modul adevărat ZI/NOAPTE - ICR (filtru mecanic de lumină în infraroșu) |
| Strălucire | 60 m |
| Tipul de lentile | motor |
| Obiectiv | 2,7-12 mm |
| Unghi de vedere (orizontal) | 115°–47° |
| Distincţie | 4 Mpix |
| Numărul de pixeli | 2688 x 1520px |
| Rata de cadre | 25 fps la 4 Mpix |
| Tip de compresie a datelor | H.265 AI |
| Tip de compresie a datelor | H.264 AI |
| Tip de compresie a datelor | H.265+ |
| Tip de compresie a datelor | H.265 |
| Tip de compresie a datelor | H.264+ |
| Tip de compresie a datelor | H.264 |
| Tip de compresie a datelor | MJPEG |
| Setări | Software SmartPSS/Lite, aplicații DSS Express, DSS Pro, DMSS și IMOU Life, browsere web |
| WDR | 140 dB |
| Analiză video inteligentă | Inteligență artificială AI, reguli IVS, protecție perimetrală cu clasificare obiect vehicul persoană SMD 3.0, detectarea feței, obiect adăugat și dispărut, numărare persoane, metadate, detectare inteligentă a sunetului, hărți termice |
| Funcții reglabile | AI, IVS, SMD, AI SSA, ROI, WDR, Defog, 3D DNR, P2P, ROI, AGC, AWB, BLC, HLC, Motion Detection etc. |
| I/O audio | microfon integrat |
| Alarma I/O | 2 canale de intrare: 5 mA 3V–5VDC / 1 canal de ieșire: 300 mA 12 VDC |
| card SD | Micro SD (max. 512 GB) |
| Ethernet | 1 x RJ45 (10/100 Mbps) |
| Alimentare electrică | PoE/ePoE sau 12 VDC/Basic: 3,7 W (12 VDC); 4,9 W (PoE) Max. (H.265+ WDR+ Intelligence activat+IR activat): 9,8 W (12 VDC); 12,3 W (PoE) |
| tip PoE | 15,4 W (IEEE802.3af) PoE |
| Material | metal si plastic |
| Anti vandal | IK10 |
| Culoare | negru |

Camera de vanatoare
Optica de vanatoare
Camere de inspecție
Nevoi de coș de fum
OXE Power
Sisteme de camere
Sisteme de securitate
Sisteme de acces
Alarma de incendiu
Cablare structurată
Telecomunicaţie
Alte electronice



















