IPC-HDBW5442E-ZE Negru - 2,7-12 mm - negru 4Mpix Starlight, 40m, AI, SMD3.0, SSA, popl., antiv, ePoE
Cameră IP robustă pentru exterior anti-vandal dom din seria WizMind cu lentilă motorizată 2,7-12 mm (unghi 114°-47°), fascicul IR inteligent 40 m. Rezoluție 4 Mpix. Camera este echipată cu algoritmi de inteligență artificială pentru...
Cod produs: 2303-065 EAN: 6939554966118 Producător: DAHUA
Afișarea prețului și posibilitatea cumpărării este permisă numai clienților înregistrați. Mai multe informatii.
- Descriere
- Intrebare in legatura cu produsul
Cameră IP robustă pentru exterior anti-vandal dom din seria WizMind cu lentilă motorizată 2,7-12 mm (unghi 114°-47°), fascicul IR inteligent 40 m. Rezoluție 4 Mpix. Camera este echipată cu algoritmi de inteligență artificială pentru protecția perimetrului cu clasificare SMD 3.0 a persoanelor și a obiectelor vehiculului, numărare persoane, detectare a feței, atribute feței, obiect adăugat și dispărut, hărți termice. Intrare și ieșire de alarmă, audio, slot pentru card SD, sursă de alimentare 12 VDC sau standard PoE/ePoE. Rotire pe trei axe. Videoclipuri demonstrative ale producătorului Dahua pe youtube .
| Tipul dispozitivului | Cameră IP |
| Execuţie | Casa |
| Sfat | WizMind |
| Element sensibil | CMOS cu scanare progresivă de 1/1,8” 4 Megapixeli |
| Sensibilitate la lumină | 0,003 lux@F1.8 (culoare, 30 IRE) 0,0003 lux@F1.8 (alb/negru, 30 IRE) 0 lux (iluminator pornit) |
| Tehnologie | Inteligență artificială - Protecție perimetrală, SMD 3.0, Detectare feței, Atribute feței, Numărarea persoanelor, Hartă termică, Obiect abandonat/dispărut |
| Modul de noapte | modul real ZI/NOAPTE - ICR (filtru de tăiere IR) |
| Strălucire | 40 m |
| Tipul de lentile | motor |
| Obiectiv | 2,7-12 mm |
| Unghi de vedere (orizontal) | 114°–47° |
| Distincţie | 4 Mpix |
| Numărul de pixeli | 2688 x 1520px |
| Rata de cadre | 25 fps la 4 Mpix |
| Tip de compresie a datelor | H.265 AI |
| Tip de compresie a datelor | H.264 AI |
| Tip de compresie a datelor | H.265+ |
| Tip de compresie a datelor | H.265 |
| Tip de compresie a datelor | H.264+ |
| Tip de compresie a datelor | H.264 |
| Tip de compresie a datelor | MJPEG |
| Setări | Software inteligent PSS, aplicații DSS Express, DSS Pro, DMSS și IMOU Life, browsere web |
| WDR | 140 dB |
| Analiză video inteligentă | Inteligență artificială AI + reguli IVS - protecția perimetrului, recunoașterea persoanei și a vehiculului, clasificarea obiectelor SMD 3.0, numărarea persoanelor, detectarea feței, atributele feței, hărți termice, obiect lipsă și adăugat |
| Funcții reglabile | AI, IVS, SMD 3.0, SSA, WDR, EIS, Defog, 3D DNR, P2P, ROI, AGC, AWB, BLC, HLC, Motion Detection etc. |
| I/O audio | 1/1 |
| Alarma I/O | 1 canal de intrare: 5 mA 3V–5VDC / 1 canal de ieșire: 300 mA 12 VDC |
| card SD | Micro SD (max. 256 GB) |
| Ethernet | 1 x RJ45 (10/100 Mbps) |
| Alimentare electrică | PoE/ePoE sau 12 VDC/4,9 W (12 VDC); 5,1 W (24 VAC); 5,2 W (PoE) Max. (max. flux + inteligență + IR activat + focalizare): 12,4 W (12 VDC); 11,9 W (24 VAC); 11,6 W (PoE) |
| tip PoE | 15,4 W (IEEE802.3af) PoE |
| Material | metal si plastic |
| Anti vandal | IK10 |
| Culoare | negru |

Camera de vanatoare
Optica de vanatoare
Camere de inspecție
Nevoi de coș de fum
OXE Power
Sisteme de camere
Sisteme de securitate
Sisteme de acces
Alarma de incendiu
Cablare structurată
Telecomunicaţie
Alte electronice



















