IPC-HDBW2541R-ZAS - 2.7-13.5 mm - 5Mpix Starlight, 40m, AI, SMD Plus, alarma, antiv.
Cameră IP anti-vandal pentru exterior din seria WizSense cu un senzor Starlight extrem de sensibil și inteligență artificială SMD Plus pentru protecția perimetrului prin detectarea persoanelor și vehiculelor. Rezoluție 5 Mpix, iluminare...
Cod produs: 2212-046 EAN: 6923172545718 Producător: DAHUA
Afișarea prețului și posibilitatea cumpărării este permisă numai clienților înregistrați. Mai multe informatii.
- Descriere
- Intrebare in legatura cu produsul
Cameră IP anti-vandal pentru exterior din seria WizSense cu un senzor Starlight extrem de sensibil și inteligență artificială SMD Plus pentru protecția perimetrului prin detectarea persoanelor și vehiculelor. Rezoluție 5 Mpix, iluminare inteligentă IR 40 m, obiectiv motorizat 2,7-13,5 mm (100°-30°), slot pentru card micro SD, I/O alarmă, I/O audio. Videoclipuri demonstrative ale producătorului Dahua pe youtube .
| Tipul dispozitivului | Cameră IP |
| Execuţie | Casa |
| Sfat | WizSense |
| Element sensibil | 1/2.7" 5 Megapixeli CMOS cu scanare progresivă |
| Sensibilitate la lumină | 0,005 lux@F1.5(culoare,30 IRE) 0,0005 lux@F1.5(alb/negru,30 IRE) 0 lux (iluminator pornit) |
| Tehnologie | Inteligență artificială, protecție perimetrală, SMD Plus |
| Modul de noapte | modul adevărat ZI/NOAPTE - ICR (filtru mecanic de lumină în infraroșu) |
| Strălucire | 40 m |
| Tipul de lentile | motor |
| Obiectiv | 2,7-13,5 mm |
| Unghi de vedere (orizontal) | 100°-30° |
| Distincţie | 5 Mpix |
| Numărul de pixeli | 2592 x 1944 px |
| Rata de cadre | 20 fps la 5 Mpix |
| Tip de compresie a datelor | H.265+ |
| Tip de compresie a datelor | H.265 |
| Tip de compresie a datelor | H.264+ |
| Tip de compresie a datelor | H.264 |
| Tip de compresie a datelor | MJPEG |
| Setări | Software inteligent PSS, aplicații DSS Express, DSS Pro, DMSS și IMOU Life, browsere web |
| WDR | 120 dB |
| Analiză video inteligentă | Inteligență artificială AI + reguli IVS - protecție perimetrală și detectarea mișcării SMD Plus cu clasificare a obiectelor |
| Funcții reglabile | AI, IVS, SMD Plus, SSA, ROI, WDR, Defog, 3D DNR, P2P, AGC, AWB, BLC, HLC, Motion Detection etc. |
| I/O audio | 1/1, port RCA |
| Alarma I/O | 1 canal de intrare: 5 mA 3V–5VDC / 1 canal de ieșire: 300 mA 12 VDC |
| card SD | Micro SD (max. 256 GB) |
| Ethernet | 1 x RJ45 (10/100 Mbps) |
| Alimentare electrică | PoE sau 12 VDC/3,1 W (12 VDC); 4 W (PoE), max (WDR + intensitate IR + Inteligență activată): 6,9 W (12 VDC); 8,1 W (PoE) |
| tip PoE | 15,4 W (IEEE802.3af) PoE |
| Material | metal |
| Anti vandal | IK10 |
| Culoare | alb |

Camera de vanatoare
Optica de vanatoare
Camere de inspecție
Nevoi de coș de fum
OXE Power
Sisteme de camere
Sisteme de securitate
Sisteme de acces
Alarma de incendiu
Cablare structurată
Telecomunicaţie
Alte electronice



















