HY-SAV849HAP-E - 2,0 mm - detector de fum optic pentru interior cu cameră de 5 Mpix, AI, WDR
Detector optic de incendiu de fum cu alimentare PoE sau 12VDC, sirena incorporata si semnalizare LED. Detectarea optică a fumului se bazează pe principiul pătrunderii fumului în camera de evaluare, care este iluminată de o diodă IR. Detectorul...
Cod produs: 2112-016 EAN: 6923172532657 Producător: DAHUA
Afișarea prețului și posibilitatea cumpărării este permisă numai clienților înregistrați. Mai multe informatii.
- Descriere
- Intrebare in legatura cu produsul
Detector optic de incendiu de fum cu alimentare PoE sau 12VDC, sirena incorporata si semnalizare LED. Detectarea optică a fumului se bazează pe principiul pătrunderii fumului în camera de evaluare, care este iluminată de o diodă IR. Detectorul reacționează la prezența fumului aprinzând dioda LED și activând sirena. Suplimentat și cu o cameră IP internă (orizontală 144°), WDR. Detectare inteligentă a incendiului și a fumului, detectarea mișcării SMD cu clasificare, alte detectări. Videoclipuri demonstrative ale producătorului Dahua pe youtube .
| Tipul dispozitivului | Cameră IP |
| Execuţie | Special |
| Sfat | Sensare de fum AI-fire |
| Element sensibil | CMOS de 1/2,7". |
| Sensibilitate la lumină | 0,007 lux (culoare) 0,003 lux (întunecat) 0 lux (IR) |
| Tehnologie | Cameră de rețea cu detectie de fum AI-fire |
| Modul de noapte | modul real ZI/NOAPTE - ICR (filtru de tăiere IR) |
| Strălucire | 20 m |
| Tipul de lentile | fix |
| Obiectiv | 2,0 mm |
| Unghi de vedere (orizontal) | 144° |
| Distincţie | 5 Mpix |
| Numărul de pixeli | 2592 x 1944 px |
| Rata de cadre | 20 fps la 5 Mpix |
| Tip de compresie a datelor | H.265+ |
| Tip de compresie a datelor | H.265 |
| Tip de compresie a datelor | H.264+ |
| Tip de compresie a datelor | H.264 |
| Setări | Software inteligent PSS, aplicații DSS Express, DSS Pro, DMSS și IMOU Life, browsere web |
| WDR | 90dB |
| Analiză video inteligentă | detectie inteligenta a incendiului si a fumului, detectie miscare SMD cu categorizare, alte detectii |
| Funcții reglabile | AI, IVS, WDR, DNR, P2P, ROI, AGC, AWB, BLC, detectarea mișcării etc. |
| I/O audio | microfon încorporat și sirenă audio cu posibilitatea de a reda anunțuri presetate și personalizate |
| Alarma I/O | 2/2 |
| card SD | Micro SD (max. 256 GB) |
| Ethernet | 1 x RJ45 (10/100 Mbps) |
| Alimentare electrică | PoE sau 12VDC/Consum de energie de bază: 2,1W (12V DC); 2W (PoE) Max. consum de energie (intensitate ICR + LED IR): 4,9W (12V DC); 4,8 W (PoE) |
| tip PoE | 15,4 W (IEEE802.3af) PoE |
| Material | plastic |
| Culoare | negru |

Camera de vanatoare
Optica de vanatoare
Camere de inspecție
Nevoi de coș de fum
OXE Power
Sisteme de camere
Sisteme de securitate
Sisteme de acces
Alarma de incendiu
Cablare structurată
Telecomunicaţie
Alte electronice



















