ASC2204B-S - unitate de control pentru 4 usi
Unitatea de control acces ASC2202B-S este utilizată pentru a evalua autorizarea (autorizarea utilizatorului este posibilă prin card, cod sau amprentă) utilizatorilor de a trece prin patru uși într-o direcție sau două uși în două direcții....
Cod produs: 2308-243 EAN: 6939554993411 Producător: DAHUA
Afișarea prețului și posibilitatea cumpărării este permisă numai clienților înregistrați. Mai multe informatii.
- Descriere
- Intrebare in legatura cu produsul
Unitatea de control acces ASC2202B-S este utilizată pentru a evalua autorizarea (autorizarea utilizatorului este posibilă prin card, cod sau amprentă) utilizatorilor de a trece prin patru uși într-o direcție sau două uși în două direcții. Acest controler de rețea de acces este echipat cu patru relee de ieșire pentru încuietorile ușilor. Pot fi conectate 4 cititoare cu ieșire Wiegand 26/34 biți sau ieșire RS485. Cititoarele pot fi conectate prin Wiegand la o distanta de maxim 30 m sau prin interfata RS485 la o distanta de maxim 100 m. Unitatea de control are o memorie interna de pana la 100.000 de utilizatori si autorizatiile acestora. ASC2204 acceptă, de asemenea, moduri de blocare secvențială, legături de acces, restricții de timp, deschidere permanentă a ușilor și multe altele. Controlerul stochează până la 500.000 de înregistrări, care conțin nu numai istoricul autorizațiilor de utilizator valide și invalide, ci și stări operaționale precum deschiderea ușii cu butonul de ieșire, stările senzorilor ușii sau evenimentele de alarmă (tamper). o platformă software prietenoasă care este comună și altor sisteme DAHUA. Prin implementarea mai multor unități de control ASC2204B-S, pot fi create chiar și cele mai extinse sisteme de acces.
| Tipul de modul | unitate control acces pentru 4 usi |
| Conectarea dispozitivelor externe | 4x cititor pentru sosire (control unilateral a 4 uși) |
| Conectarea dispozitivelor externe | 2x cititor pentru sosire, 2x cititor pentru plecare (comanda pe două fețe a 2 uși) |
| Conectarea dispozitivelor externe | cititoare conectate prin Wiegand 26/34 biți (distanță max. până la 30 m, cablu UTP min Cat.5E) |
| Conectarea dispozitivelor externe | cititoare conectate prin RS-485 (distanță max. până la 100 m, cablu UTP min Cat.5E) |
| Programare | prin PC, folosind SmartPSS Lite (gratuit) |
| Programare | prin intermediul platformei de server DSS Express / PRO (taxat, este necesară licența) |
| Alimentare electrică | 12V DC @ 1.5A sursă de alimentare (nu este inclusă) |
| Alimentare electrică | PoE (IEEE 802.3 at) |
| Consum curent | de la sursa (reactiv/max): 100 mA / 1400 mA. |
| Consum curent | prin PoE (inactiv/max): 1 W / 13 W @ 48VDC. |
| Timp de activare a releului | 0 - 120 s (la autorizare) | deschidere permanenta - releu programabil in timp |
| Baterie de rezerva | NU |
| Intrare/ieșire alarmă | 1x / 1x |
| Butonul de ieșire | DA (4x) |
| Tamper | DA (1x) |
| Semnalizare optică | LED-uri |
| Semnalizare audio | DA (buzzer intern) |
| Execuţie | pe sina DIN |
| Culoare | negru |
| Max. sarcina releului de iesire | 12 V / 1 A (4x relee) |
| Ieșire pentru încuietoarea ușii | 4x relee (NO/COM/NC) |
| Blocați sursa de alimentare | DA: atunci când sunt alimentate de o sursă de 12 VDC@3,5 A, încuietorile pot fi alimentate până la un consum maxim de 2 A. |
| Blocați sursa de alimentare | NU: atunci când sunt alimentate prin PoE, încuietorile nu pot fi alimentate de la sistem, este necesară o sursă de alimentare externă |
| Temperatura de Operare | - 30 până la + 60 de grade C |
| Gradul de acoperire | IP20, IK 04 |

Camera de vanatoare
Optica de vanatoare
Camere de inspecție
Nevoi de coș de fum
OXE Power
Sisteme de camere
Sisteme de securitate
Sisteme de acces
Alarma de incendiu
Cablare structurată
Telecomunicaţie
Alte electronice

















