Set generator de baterii Viking X-1000, panou solar X80 și panou solar 410
VIKING X-1000/X80 battery generator + Elerix 410Wp solar panel
Un kit la preț avantajos de generator de baterii durabil și practic VIKING X-1000 cu SP X80 integrat + panou complementar cu 410Wp.
VIKING X-1000/X80 Generator
Generatorul cu...
Cod produs: X1000X80SP410 EAN: 8595656509608 Producător: VIKING
- Descriere
- Intrebare in legatura cu produsul
VIKING X-1000/X80 battery generator + Elerix 410Wp solar panel
Un kit la preț avantajos de generator de baterii durabil și practic VIKING X-1000 cu SP X80 integrat + panou complementar cu 410Wp.

VIKING X-1000/X80 Generator
Generatorul cu baterii VIKING X-1000, este o sursă de energie ușor portabilă cu o capacitate de 1010 Wh (25.9V;39Ah).
Generatorul de baterii multifuncțional, puternic și portabil VIKING X-1000, cu rezistența, capacitatea și durabilitatea sale incredibile, este un companion util oriunde în călătoriile dumneavoastră sau acasă.
Datorită două prize UE cu o tensiune de ieșire de 230V cu o putere maximă de 1000W, puteți alimenta aproape toate dispozitivele dvs. acasă, la cabană, în camping sau oriunde altundeva.
| Technical Specifications | |
| Model | VIKING X-1000 |
| Baterii | |
| Capacitate | 1010Wh/25.9V/39Ah (273,000mAh/3.7) |
| Tensiunea bateriei | 25.9V |
| Tip | Li-ion polimer NCM |
| Durată | min. 2000 cicluri de încărcare |
| Intrări | |
| Conector dublu port | Încărcare solară: 12-70V/12A 360W |
| Adaptor țigară: 12V/10A | |
| Intrare CA (IEC 60320 C7) | Adaptor de alimentare: 100-240V 210W |
| Salire CA | |
| Tensiunea de ieșire | 230V/50Hz |
| Putere de ieșire | 1000W |
| Putere | 2000W |
| Sarcină maximă | 2000W/1.5s |
| Unda sinusoidală | Ultra Pure |
| DC outputs | |
| JACK 5.5/2.1mm (2x) | 12V/7A |
| JACK 5.5/2.5mm (2x) | 12V/10A |
| USB-A QC3.0 (2x) | 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A Max 36W Total |
| USB-C PD3.0 | 5V/3A, 9V/3A, 12V/3A, 15V/3A, 20V/5A Max. 100W |
| Bucată țigară | 12V/10A |
| Solar Charging | |
| Max. putere de încărcare solară | MPPT 360W |
| Alte specificații | |
| Dimensiunile produsului | 475x406x120mm |
| Dimensiunile pachetului | 485x455x185mm |
| Greutate | 11.5kg |
| Material | plastic călit |
| protecție IP | IP65 (valabil numai dacă toți conectorii de intrare și ieșire sunt acoperiți, de exemplu, cu un capac de protecție din silicon și capacul generatorului este închis corespunzător) |
| Temperatură de funcționare | -20°C-40°C |
| Temperatură de depozitare | 0°C-40°C |
| Duty | cablu de alimentare, cablu de conectare panou solar, încărcător pentru țigară, manual de instrucțiuni |
| El. protecție | Curt circuit, suprasarcină, supracurent, descărcare profundă etc. |
| Certificare | CE, RoHS, ISO |
| Informații suplimentare | |
| Ecran LCD | |
| LED light | |
| Pass-Through (funcție de descărcare și încărcare simultană) | |
De asemenea, în set este inclus un panou solar X80 integrat
Panel solar de încărcare ușor și puternic pentru toate dispozitivele dvs. electronice. Cu 80W (19.8/4.0A), este alegerea ideală pentru încărcarea generatoarelor medii și mari de marca VIKING. Cu celule monocristaline de înaltă calitate cu o eficiență de >23%, acesta poate converti lumina soarelui în energie solară mult mai eficient decât mulți dintre concurenții săi.

| Specificațiile produsului: | |
| Putere maximă: | 80 W |
| Tensiunea maximă de alimentare: | 19,8V |
| curent maxim: | 4,04 A |
| Eficiența celulelor (%): | 23% |
| Construcții: | Fund, țesătură textilă |
| Dimensiunea modulului desfășurat: | 1260*415*10mm |
| Dimensiunea modulului pliat: | 415*300*25mm |
| Greutate: | 1.9Kg |
| Număr de panouri sol.: | 4 |
| Certificare: | CE,ROHs,ISO |
Kit-ul de alimentare la îndemână perfect pentru a utiliza oricând în călătoriile, călătoriile, campingul, RVing, evenimente de vânzări, etc.
Unde aveți nevoie de o sursă de alimentare de 220V și o priză electrică nu este la îndemână.
Cineva poate face instalarea! Doar scoateți-l din cutie, conectați-l pur și simplu și totul se potrivește și se încarcă!
Panalul solar selectat în combinație cu generatorul de baterii VIKING X-1000, vă va oferi suficientă putere de încărcare la soare.

Panou solar ELERIX EXS-410MHC-B
Un panou fotovoltaic premium de la ELERIX cu o putere de 410Wp și tehnologie Half-Cut, care permite panourilor să livreze energie în mod continuu chiar și atunci când panoul este umbrit în proporție de 50%. Acest panou conține un total de 120 din aceste celule Half-Cut.

Acest panou dispune, de asemenea, de protecție PID (potential induced degradation).
Designul modulelor monocristaline ale acestui panou este adaptat pentru a rezista chiar și la sarcini excesive de vânt sau zăpadă.
Panel solar de marcă de înaltă calitate realizat artizanal cu o garanție de performanță de 30 de ani din partea producătorului.

Caracteristici principale:
- Eficiență ridicată a celulelor: până la 21,4%
- cutie de joncțiune IP68 pentru rezistență pe termen lung la intemperii
- rezistență la 5400Pa sarcină de zăpadă și 3600Pa sarcină de vânt
- PID: Materialul selectat și sistemul strict de întreținere a calității asigură lipsa PID
- Adaptat pentru utilizare în condiții dure de deșert, terenuri agricole și coastă
- Risc mult mai scăzut de Hot Spot
| Technical Specifications | |
| Putere maximă nominală (Pmax): | 410Wp |
| Toleranță de performanță: | 0-+ 5W |
| Putere maximă (Imp): | 11.84A |
| Tensiunea la ieșire maximă (Vmp): | 34.6V |
| curent de scurtcircuit (Isc): | 12.40A |
| Tensiunea circuitului deschis (Voc): | 41.1V |
| Performanță sol. panou frontal: | 21.40% |
| Tip de celule solare: | Monocristalin210' |
| Număr de celule: | 120/3x40 |
| Greutate: | 21 kg |
| Dimensiuni: | 1760x1096x35 mm |
| Încărcarea maximă a panoului: | până la 5400Pa zăpadă/ 3600Pa vânt |
| Conector: | MC4 |
| Cablu de conectare | 4.0mm2 1000mm |
Nota* În cadrul puterii maxime posibile de intrare de la panourile solare, nu este posibilă încărcarea generatorului X1000 cu ambele panouri în același timp.


Camera de vanatoare
Optica de vanatoare
Camere de inspecție
Nevoi de coș de fum
OXE Power
Sisteme de camere
Sisteme de securitate
Sisteme de acces
Alarma de incendiu
Cablare structurată
Telecomunicaţie
Alte electronice



















