ITC416-PL8I-IZ - 2.7-12 mm - 4Mpix, citește plăcuțele de înmatriculare 10m până la 20 km/h, optorelé I/O
Seria ITC este concepută pentru sistemele de trafic și parcare, detectarea vehiculelor, înregistrarea numerelor de înmatriculare în baza de date și prelucrarea ulterioară a datelor. Algoritmul în combinație cu parametrii prestabiliți este...
Cod produs: 2403-012 EAN: 6923172559982 Producător: DAHUA
Afișarea prețului și posibilitatea cumpărării este permisă numai clienților înregistrați. Mai multe informatii.
- Descriere
- Intrebare in legatura cu produsul
Seria ITC este concepută pentru sistemele de trafic și parcare, detectarea vehiculelor, înregistrarea numerelor de înmatriculare în baza de date și prelucrarea ulterioară a datelor. Algoritmul în combinație cu parametrii prestabiliți este capabil să înregistreze în mod fiabil numărul de înmatriculare al unui vehicul. Recunoașterea a până la 147 de plăcuțe, 9 categorii, 12 culori, țări. Poate funcționa autonom, în funcție de lista de plăcuțe de înmatriculare permise care controlează bariera/poarta. Poate stoca până la 10 mii de înregistrări ale plăcuțelor de înmatriculare cu fotografie.
| Tip de dispozitiv | Cameră IP |
| Număr de elemente | Cameră ANPR de acces |
| Element de detecție | 1/1.8" 4Megapixeli CMOS cu scanare progresivă |
| Sensibilitate la lumină | 0,001 Lux@F1.8 (culoare, 30 IRE) 0.0002 Lux@F1.8 (B/N, 30 IRE) 0 Lux (iluminator pornit) |
| Tehnologie | Recunoaștere IA, metadate video, marcă/culoare/tip vehicul, țară și regiune acceptate de ANPR |
| Mod nocturn | mod real DEN/NOC - ICR (filtru IR mecanic) |
| Iluminanță | IR 850 nm ANPR: 10 m Monitorizare video: 20 m |
| Tip lentile | motor |
| Lentile | 2,7-12 mm |
| Angul de vizualizare (orizontal) | 115°-47° |
| Rezoluție | 4 Mpix |
| Număr de pixeli | 2688 x 1520 px |
| Frame rate | 25 sn/s la 4 Mpix |
| Tip de compresie a datelor | H.265 |
| Tip de compresie a datelor | H.264 |
| Tip de compresie a datelor | MJPEG |
| Setări | Browser web, client SW și serie NVR cu suport ANPR |
| WDR | 140 dB | Analiză video inteligentă | Algoritm LPR pentru căutarea vehiculelor și înregistrarea plăcuțelor de înmatriculare, 147 recunoaștere a plăcuțelor de înmatriculare ale vehiculelor, 9 categorii de dimensiuni, 12 categorii de culori, țara de origine, control direct al barierei, conectivitate buclă, bază de date, funcționare autonomă |
| Funcții setabile | Asistent de setare pentru algoritmul de înregistrare a plăcuțelor de înmatriculare, setări imagine, bază de date, funcții |
| Alarm I/O | 2x intrare optocuplor (valoare on-off nod umed: 5 V)/2x ieșire releu (2A 30 VDC/0.5A 125 VAC), RS-485 |
| Card SD | memorie integrată și slot pentru card micro SD (max.256 GB) |
| Ethernet | 1 x RJ45 (10/100/1000 Mbps) |
| Putere | 12 VDC/Consum de energie în diferite condiții: Fără iluminare < 6 W Iluminare <28 W |
| Material | metal, plastic și sticlă |
| Color | argint |

Camera de vanatoare
Optica de vanatoare
Camere de inspecție
Nevoi de coș de fum
OXE Power
Sisteme de camere
Sisteme de securitate
Sisteme de acces
Alarma de incendiu
Cablare structurată
Telecomunicaţie
Alte electronice


















