IPC-HFW5442E-ASE-S3 - 3,6 mm - 4 Mpix Starlight, 50 m, AI, FD, PC, SMD3.0, SSA, MIC, alarmă, ePoE
Cameră IP pentru exterior din seria WizMind S cu senzor Starlight extrem de sensibil și inteligență artificială SMD 3.0 pentru protecția perimetrului prin detectarea persoanelor și a vehiculelor. Rezoluție de 4 Mpix, microfon integrat, rază...
Cod produs: 2306-051 EAN: 6923172588586 Producător: DAHUA
Afișarea prețului și posibilitatea cumpărării este permisă numai clienților înregistrați. Mai multe informatii.
- Descriere
- Intrebare in legatura cu produsul
Cameră IP pentru exterior din seria WizMind S cu senzor Starlight extrem de sensibil și inteligență artificială SMD 3.0 pentru protecția perimetrului prin detectarea persoanelor și a vehiculelor. Rezoluție de 4 Mpix, microfon integrat, rază IR inteligentă de 50 m, lentilă fixă 3,6 mm (88°), slot pentru card micro SD și I/O alarmă. Această serie oferă detectarea mișcării standard, inteligență artificială AI, reguli IVS, protecție perimetrală cu clasificare obiect vehicul persoană SMD 3.0, detectarea feței, obiect adăugat și dispărut, numărare oameni, metadate, hărți termice. Videoclipuri demonstrative ale producătorului Dahua pe youtube .
| Tipul dispozitivului | Cameră IP |
| Execuţie | Glonţ |
| Sfat | WizMind S |
| Element sensibil | CMOS STARVIS de 1/1,8” 4 Megapixeli |
| Sensibilitate la lumină | 0,0007 lux@F1.6 (culoare, 30IRE) 0,0004 lux@F1.6 (alb/negru, 30IRE) 0 lux (iluminator pornit) |
| Tehnologie | Inteligență artificială, protecție perimetrală, SMD3.0, obiect abandonat inteligent; obiect inteligent lipsă, AI SSA, detectarea feței, numărarea persoanelor, metadate video, hartă termică |
| Modul de noapte | modul adevărat ZI/NOAPTE - ICR (filtru mecanic de lumină în infraroșu) |
| Strălucire | 50 m |
| Tipul de lentile | fix |
| Obiectiv | 3,6 mm |
| Unghi de vedere (orizontal) | 88° |
| Distincţie | 4 Mpix |
| Numărul de pixeli | 2688 x 1520px |
| Rata de cadre | 25 fps la 4 Mpix |
| Tip de compresie a datelor | H.265 AI |
| Tip de compresie a datelor | H.264 AI |
| Tip de compresie a datelor | H.265+ |
| Tip de compresie a datelor | H.265 |
| Tip de compresie a datelor | H.264+ |
| Tip de compresie a datelor | H.264 |
| Tip de compresie a datelor | MJPEG |
| Setări | Software SmartPSS/Lite, aplicații DSS Express, DSS Pro, DMSS și IMOU Life, browsere web |
| WDR | 120 dB |
| Analiză video inteligentă | Inteligență artificială AI, reguli IVS, protecție perimetrală cu clasificare obiect vehicul persoană SMD 3.0, detectarea feței, obiect adăugat și dispărut, numărare persoane, metadate, hărți termice |
| Funcții reglabile | AI, SMD 3.0., IVS, AI SSA, FD, WDR, DNR, P2P, ROI, AGC, AWB, BLC, HLC, dezaburire, detectarea mișcării etc. |
| I/O audio | microfon integrat |
| Alarma I/O | 1 canal de intrare: contact umed, 5 mA 3V–5 VDC / 1 canal de ieșire: contact umed, 300mA 12V DC |
| card SD | Micro SD (max. 512 GB) |
| Ethernet | 1 x RJ45 (10/100 Mbps) |
| Alimentare electrică | PoE/ePoE sau 12 VDC/Basic: 4 W (12 VDC); 5,8 W (PoE) Max. (H.265+ WDR+ Intelligence activat+IR activat): 6,2 W (12 VDC); 8,3 W (PoE) |
| tip PoE | 15,4 W (IEEE802.3af) PoE |
| Material | metal |
| Culoare | alb |

Camera de vanatoare
Optica de vanatoare
Camere de inspecție
Nevoi de coș de fum
OXE Power
Sisteme de camere
Sisteme de securitate
Sisteme de acces
Alarma de incendiu
Cablare structurată
Telecomunicaţie
Alte electronice



















