IBAR 140 - 50 m exterior, 140 cm, 8 grinzi
Barieră cu infraroșu cu 8 fascicule proiectată pentru instalații interioare și exterioare. Modularea fasciculului poate fi selectată din două frecvențe și astfel se evită influența reciprocă a fasciculelor infraroșii vecine. Dacă...
Cod produs: 2312-088 EAN: 8595584661218 Producător: VAR-TEC
- Descriere
- Intrebare in legatura cu produsul
Barieră cu infraroșu cu 8 fascicule proiectată pentru instalații interioare și exterioare. Modularea fasciculului poate fi selectată din două frecvențe și astfel se evită influența reciprocă a fasciculelor infraroșii vecine. Dacă există un risc de interferență între mai multe fascicule infraroșii, se poate utiliza sincronizarea externă. Aceasta va asigura că frecvența receptorului-transmițător este separată de alte semnale și interferențe. În plus, sincronizarea externă crește rezistența la condițiile meteorologice, la soare sau la perturbarea obiectelor care cad. Pentru a declanșa o alarmă, 2 fascicule trebuie să fie întrerupte simultan. Intensitatea fasciculului poate fi setată în 3 niveluri.
| Tip detector | infraroșu |
| Număr de raze | 8 |
| Tip fascicul | infraroșu |
| Distanța fasciculului | 13 cm |
| Sincronizare | mod asincron - 2 frecvențe de modulație |
| Sincronizare | mod sincron - Sârmă |
| Rază | 0 - 50 m mod sincron |
| Rază | 10 - 40 m mod asincron |
| Putere | 10 - 30 V= |
| Current absorbit de receptor/transmițător | 20/30 mA |
| Ieșire la distanță | NC/NO, 24 V=, 0,5 A |
| Sosire de camuflaj | NC, 24 V=, 0,5 A |
| Setarea puterii de ieșire a emițătorului | Da, 3 niveluri |
| Indicare optică a alarmei | Da, LED roșu |
| Indicție audio | Buzzer, bipuri la alarmă |
| Culoarea capacului | Argintiu/Negru |
IBAR 48 - 50 m în aer liber, 48 cm, 2 grinzi
330,00 Lei
IBAR 140 - 50 m exterior, 140 cm, 8 grinzi
550,00 Lei
IBAR 108 - 50 m exterior, 108 cm, 6 raze
427,78 Lei

Camera de vanatoare
Optica de vanatoare
Camere de inspecție
Nevoi de coș de fum
OXE Power
Sisteme de camere
Sisteme de securitate
Sisteme de acces
Alarma de incendiu
Cablare structurată
Telecomunicaţie
Alte electronice


















