AGM Taipan V2 25-384
Seria de monoculare termice AGM Taipan V2 este cea mai nouă completare la ceea ce este deja cea mai extinsă gamă de produse termice din lume! Seria TaipanV2 se mândrește cu mai multe dimensiuni ale obiectivului, care sunt asociate cu un...
Cod produs: 8346 EAN: TAIP25-384-2 Producător: AGM Global Vision
- Descriere
- Intrebare in legatura cu produsul
Seria de monoculare termice AGM Taipan V2 este cea mai nouă completare la ceea ce este deja cea mai extinsă gamă de produse termice din lume! Seria TaipanV2 se mândrește cu mai multe dimensiuni ale obiectivului, care sunt asociate cu un detector termic sub 20mK cu rezoluție de 12 microni și rezoluție 384, lider în industrie. TaipanV2 aduce, de asemenea, multe progrese noi în familia de produse pe care utilizatorii le-au cerut cu insistență pentru monocularele Taipan originale. Aceste îmbunătățiri principale includ trecerea de la o baterie internă reîncărcabilă nedemontabilă la o singură baterie 18650 reîncărcabilă demontabilă, un nou senzor termic sub-20mK și un nou senzor de înclinare la 90 de grade care oprește afișajul pentru a economisi bateria! TaipanV2 vine, de asemenea, cu numeroase îmbunătățiri software și multe caracteristici care au devenit obișnuite în cadrul sortimentului de produse termice AGM: Optică cu deschidere F1.0, rată de reîmprospătare de 50 Hz, 16 GB de memorie încorporată, compatibilitate Wi-Fi pentru asocierea cu aplicația AGM Connect App, un grad de impermeabilitate IP67, port USB Type-C pentru capacități de alimentare externă și 4 palete de culori. Acestea utilizează, de asemenea, un ocular de cauciuc mai larg pentru a face ca vizualizarea ecranului OLED de 1024 să fie extrem de confortabilă pe teren atunci când vizualizați pentru perioade lungi de timp într-o singură sesiune. TaipanV2 sunt construite pentru o utilizare completă și ar funcționa excelent pentru vânătoare, agricultură/protecție a animalelor, aplicarea legii, căutare & salvare, navigație, camping și alte activități generale în aer liber. Și, desigur, toate modelele TaipanV2 vor veni cu garanția transferabilă AGM’s de 5 ani.
| Tip Detector | 12μm VOx Uncooled Focal Plane Array |
| Rezoluție | 384 × 288 |
| Refresh Rate | 50 Hz |
| Response Waveband | 8μm to 14μm |
| NETD | Mai puțin de 20 mK (25°C, F#=1.0) |
| Obiectiv (lungime focală) | 25 mm, F1.0 |
| Câmp vizual (H × V) | 10.5° × 7.9°/ 18.4 m×13.8 m |
| Magnificare | 2,5x, 5x, 10x, 20x |
| Mod de focalizare | Inel de focalizare |
| Distanță minimă de focalizare | |
| Min. Distanță de focalizare | 2,5 m |
| Rază de detecție (obiect 6') | 1200 m |
| Monitor | 1024 × 768, 0.39 inch, OLED |
| Reglare dioptrii | -5 D la +3 D |
| FFC (Flat Field Correction) | Auto, Semi-Auto, Manual |
| Palette | Black Hot, White Hot, Red Hot, Fusion |
| Exit Pupil | 6 mm |
| Eye Relief | 20 mm |
| Scene Mode | General, Compressed |
| Brightness Adjustment | Yes |
| Tone Adjustment | Cold, Cald |
| Reglare contrast | Da |
| Hotspot | Da |
| Mod standby | Da |
| Stocare încorporată | Incorporată înîn EMMC (16 GB) |
| Înregistrare video/audio | Da / Da |
| Captură imagine | Da |
| Hot Track | Da |
| Măsurarea distanței | Da |
| PIP | Da |
| Tip baterie | Un acumulator 18650 Reîncărcabil înlocuibil Lithium battery |
| Battery Life | Up to 6.5 hours continuous running (@25°C, WiFi oprit) |
| Putere | 5 VDC/2 A, interfață USB Type-C. Suportă sursă de alimentare externă |
| Temperatură de lucru | -30°C la +55°C (-22°F la 131°F) |
| Nivel de protecție | IP67 (impermeabil) |
| Dimensiuni | 173 × 60 × 64 mm (6.8 × 2,4 × 2,5 in) |
| Greutate (fără baterii) | 0,31 kg (0,68 lb) |

Camera de vanatoare
Optica de vanatoare
Camere de inspecție
Nevoi de coș de fum
OXE Power
Sisteme de camere
Sisteme de securitate
Sisteme de acces
Alarma de incendiu
Cablare structurată
Telecomunicaţie
Alte electronice



















