AGM Sidewinder TM35-384
Sidewinder™ este seria noastră premium de monoculare termice portabile de observație. Toate modelele vin echipate cu
un detector infraroșu de 12 microni 384×288 sau 640×512 și un ecran OLED 1024×768, pentru o redare...
Cod produs: 8181 EAN: 3142451005SI31 Producător: AGM Global Vision
- Descriere
- Intrebare in legatura cu produsul
Sidewinder™ este seria noastră premium de monoculare termice portabile de observație. Toate modelele vin echipate cu un detector infraroșu de 12 microni 384×288 sau 640×512 și un ecran OLED 1024×768, pentru o redare îmbunătățită a culorilor. Senzorii senzorii termici Sidewinder sunt, de asemenea, echipați cu cele mai sensibile valori de temperatură din clasa sa, ajungând la sub-20 millikelvin în întreaga familie de produse. Alte îmbunătățiri față de monocularul Taipan includ un corp/carcasă mai robust și o baterie 18650 detașabilă, reîncărcabilă. Aceste unități se mândresc, de asemenea, cu un rating impresionant de impermeabilitate, care asigură utilizatorilor liniște sufletească în timpul utilizării acestora în marea majoritate a condițiilor meteorologice. Memoria încorporată de 64 GB a Sidewinders se situează, de asemenea, în partea de sus a clasei sale pe piață, cu software avansat care susține atât înregistrarea video, cât și capturarea imaginilor. Utilizările principale pentru aceste monocluri termice includ, dar nu sunt limitate la: vânătoare, aplicare a legii, căutare și salvare, securitate personală, conservare, anti-braconaj, camping, drumeții și diferite aplicații marine. Seria termică AGM Sidewinder Comparații între seriile Sidewinder Thermal Handheld Seria AGM Sidewinder Thermal Handheld ‹ Anterior Următorul ›
| Tip de detector | 12μm oxid de vanadiu Uncooled Focal Plane Array |
| Rezoluție | 384×288 |
| Rata de reîmprospătare | 50 Hz |
| Banda de unde de răspuns | 8μm la 14μm |
| NETD | ≤ 20 mk (@25°C), F#=1.0 |
| Rază de detecție (obiect de 6') | 1800 m |
| Sistem de lentile | 35 mm; F1.0 |
| Câmp vizual (H × V) | 7,5° × 5.6° |
| Magnificare | 3× - 24× |
| Zoom digital | 1×, 2×, 4×, 8× |
| Reglare dioptrii | -5 la +3 dpt |
| Monitor | 1024×768, OLED |
| FFC (Flat Field Correction) | Auto, Manual, Corecție externă |
| Palette | Black Hot, White Hot, Red Hot, Fusion |
| Image Boost | Da |
| Highest Temperature Spot Tracking | Da |
| Wi-Fi Hotspot | Da |
| Standby Mode | Da |
| Storage | Built-în memorie (64 GB) |
| Înregistrare video/Audio | Da / Da (on-board) |
| Captură de imagini | Da |
| Tip de baterie | O singură baterie 18650 reînlocuibilă reîncărcabilă cu litiu |
| Timpul de funcționare al bateriei | Până la 7 ore |
| Putere | 5 VDC/2 A, 1,75 W |
| Interfață | USB Type-C |
| Temperatură de lucru | -30°C la 55°C (-22°F la 131°F) |
| Nivel de protecție | IP67 |
| Dimensiuni | 188 × 58 × 65 mm (7,4 × 2,3 × 2,6 in) |
| Greutate | 505 g (1,11 lb) |

Camera de vanatoare
Optica de vanatoare
Camere de inspecție
Nevoi de coș de fum
OXE Power
Sisteme de camere
Sisteme de securitate
Sisteme de acces
Alarma de incendiu
Cablare structurată
Telecomunicaţie
Alte electronice



















