AGM ReachIR LRF 35-640
ReachIR este noua serie premium de monocluri termice portabile de observație. Toate modelele sunt echipate cu un detector infraroșu de 12 microni
infraroșu și un afișaj OLED de 1024×768, pentru o redare îmbunătățită a...
Cod produs: 8273 EAN: REAC35-640-LRF Producător: AGM Global Vision
- Descriere
- Intrebare in legatura cu produsul
ReachIR este noua serie premium de monocluri termice portabile de observație. Toate modelele sunt echipate cu un detector infraroșu de 12 microni infraroșu și un afișaj OLED de 1024×768, pentru o redare îmbunătățită a culorilor. Senzorii termici ReachIR vin, de asemenea, echipați cu cele cele mai sensibile valori de temperatură din clasa sa, ajungând la sub-20 millikelvin în întreaga familie de produse. Alte opțiuni importante includ un telemetru laser integrat de 1.000 de metri (LRF), un corp robust și o baterie 18650 detașabilă și reîncărcabilă. Aceste unități se mândresc și cu un rating impresionant de impermeabilitate, ceea ce asigură utilizatorilor liniștea în timp ce le utilizează în marea majoritate a condițiilor meteorologice. Noii algoritmi optimizați de procesare a imaginii oferă monoculara termică imagini foarte optimizate și detalii remarcabile. Memoria de 64 GB încorporată a ReachIR se află, de asemenea, în topul clasei sale pe piață, cu un software avansat care suportă atât înregistrarea video/audio, cât și captură de imagini. Utilizările principale pentru aceste monocluri termice includ, dar nu se limitează la: vânătoare, aplicarea legii, căutare și salvare, securitate personală, conservare, anti-braconaj, camping, drumeții și diferite aplicații marine.
| Tip de detector | 12μm VOx Uncooled Focal Plane Array |
| Rezoluție | 640 × 512 |
| Rata de reîmprospătare | 50 Hz |
| NETD | Peste 20 mK (25°C, F#=1.0) |
| Bandă de unde de răspuns | 8 μm la 14 μm |
| Sistem de lentile | 35 mm; F1.0 |
| Câmp vizual (HxV) | 12,5° × 10,0° |
| Magnificare | 2.0x - 16x |
| Digital Zoom | 1x, 2x, 4x, 8x |
| Reglare dioptrii | -5 la +3 dpt |
| Rază de detecție (obiect 6') | 1,800 m |
| Monitor | 1024x768, 0.39 inch, OLED, 50 FPS |
| FFC (Flat Field Correction) | Auto, Manual, External Correction |
| Palette | Black Hot, White Hot, Red Hot, Fusion |
| Regăsirea spotului la cea mai înaltă temperatură | Da |
| Modul scenă | Jungle, Recunoaștere |
| Măsurarea distanței | Laser Rangefinder: până la 1.000 m, ±1 m precizie |
| Lungimea de undă a laserului | 905 nm |
| Clasa de siguranță a laserului | Clasa 1 |
| Hotspot | Da |
| Modul de adormire | Da |
| Construire înîn stocare | 64 GB EMMC |
| Înregistrare video/audio | Da / Da |
| Captură imagine | Da |
| PIP | Da |
| Tip baterie | O baterie reîncărcabilă 18650 (detașabilă) |
| Viața bateriei | 4 ore de funcționare continuă (@25°C, WiFi și LRF oprite) |
| Afișarea capacității bateriei | Da |
| Alimentare externă | 5 VDC/2 A, interfață USB Type-C Suportă sursă de alimentare externă |
| Temperatură de lucru | -30°C la 55°C (-22°F la 131°F) |
| Nivel de protecție | IP67 (rezistent la apă) |
| Dimensiuni | 190 × 52 × 86 mm (7,5 × 2,0 × 3,4 in) |
| Greutate (fără baterii) | 442 g (0,97 Ib) |

Camera de vanatoare
Optica de vanatoare
Camere de inspecție
Nevoi de coș de fum
OXE Power
Sisteme de camere
Sisteme de securitate
Sisteme de acces
Alarma de incendiu
Cablare structurată
Telecomunicaţie
Alte electronice



















