AGM Rattler V3 LRF 50-640
ADM QR MOUNT NU ESTE INCLUZAT (Unitatea este livrată cu montaj standard Weaver)
Deși pare că abia ieri celebra familie de lunete termice AGM Rattler a fost modernizată cu introducerea
RattlerV2’s, NOUL RattlerV3 LRF atestă faptul...
Cod produs: 8434 EAN: RATT50-640-V3 Producător: AGM Global Vision
- Descriere
- Intrebare in legatura cu produsul
ADM QR MOUNT NU ESTE INCLUZAT (Unitatea este livrată cu montaj standard Weaver) Deși pare că abia ieri celebra familie de lunete termice AGM Rattler a fost modernizată cu introducerea RattlerV2’s, NOUL RattlerV3 LRF atestă faptul că evoluția nu se oprește niciodată. RattlerV3 LRF 50-640 împerechează o lentilă din germaniu de 50 mm cu un senzor termic sub-15mK lider în industrie și un nou ecran de înaltă rezoluție 2560x2560, care se combină pentru a produce cea mai cea mai bună imagine termică de 640 de rezoluții. Acești parametri tehnici lucrează împreună pentru a produce o rază de detecție de 2,2 mile. RattlerV3 LRF aduce, de asemenea, noua tehnologie LRF în lentilă, altădată de neconceput, la seria compactă Rattler. Un telemetru laser complet integrat de 1.000 m este împerecheat cu un nou calculator balistic încorporat. Un ocular nou proiectat oferă RattlerV3 LRF 50-640 o mărire de bază de 3,5X, făcându-l o opțiune optimă pentru vânătorii de prădători în teren larg deschis, ceea ce favorizează angajările la distanțe mai mari. De asemenea, este primul Rattler vreodată să vină cu un NUC fără obturator și noul algoritm puternic de imagistică AGM’s Image Boost 2.0. Butoanele mari și robuste și un inel de focalizare manuală au fost concepute pentru a ajuta degetele înmănușate în vreme rece de iarnă, în timp ce bateria NE-4400 reîncărcabilă detașabilă oferă unul dintre cele mai sisteme de baterii robuste și ușor de instalat de pe piață. Pachetul de firmware permite utilizatorilor un nivel uimitor de personalizare: scală integrată scară de înălțime, 10 setări de luminozitate și contrast, cald & umed; moduri de vizualizare rece, palete de culori multiple, imagine în imagine, calcul balistic, înregistrare video la bord cu sunet, WiFi hotspot, mai multe profiluri de punere la zero, înregistrare video activată prin împușcare, repararea pixelilor defecți, localizare hotspot și mai multe moduri de localizare a distanței cu laser. AGM Rattler V3 Primele impresii & Unboxing AGM Rattler V3 LRF 50 640 Revizuire ‹ Anterior Următorul ›
| Senzor de imagine | 12μm VOx Uncooled Focal Plane Array |
| Rezoluție | 640×512 |
| Frame Rate | 50 Hz |
| NETD | Peste 15 mK (@25°C, F# = 1.0) |
| Sistem de lentile | 50 mm; F/1.0 |
| Rază de detecție (obiect 6') | 3540 m (3870 yd) |
| Magnificare | 3.5x - 28x |
| Câmp vizual (H × V) | 8,7° × 7,0° (15,2 × 12.3 @ 100 m) |
| Pupila de ieșire | 6 mm |
| Îndepărtarea ochilor | 45 mm |
| Reglarea dioptriilor | -5 D la 5 D |
| Distanța minimă de focalizare | 15 m |
| Ecran | 2560×2560, 1.03 inch, OLED |
| Picture-in-Picture (PiP) | Da |
| Hot Tracking | Da |
| Palette | Black Hot, White Hot, Red Hot, Fusion, Red Monochrome, Green Monochrome |
| Reglare luminozitate | Da |
| Reglare tonuri | Fridic, Cald |
| Image Boost 2.0 | Da |
| Zoom Pro | Da |
| Shutterless Technology | Da |
| Flat Field Correction (FFC) | Semi-Auto, Manual |
| Corecția pixelilor defecți (DPC) | Da |
| Calcul balistic | Da |
| Reticul | 10 tipuri, 4 culori, on/off |
| Profiluri de resetare | 5 |
| Resetare prin îngheț | Da |
| WiFi Hotspot | Da |
| Video Înregistrare | Da (1280 × 1280) |
| Captură imagine | Da (1280 × 1280) |
| Înregistrare audio | Da |
| Shot-Activated Recording (SAR) | Da |
| Storage | Built-in EMMC (64 GB) |
| Local Album | Da |
| Standby Mode | Da |
| Battery Type | Replacable and Rechargeable Li-ion NE-4400 |
| Viața bateriei (funcționare) | ≥5.5h (25 °C, hotspot oprit) |
| Sursă de alimentare externă | 5V DC/2 A |
| Temperatură de funcționare | -30°C la +55°C (-22°F la 131°F) |
| Max. Recul | 1000 g/0.4 ms |
| Nivel de protecție | IP67 |
| Dimensiuni | 239 × 72 × 70 mm (9.4 × 2.8 × 2.8 in) |
| Greutate (fără baterie) | 0,77 kg (1,7 lb) |
| Clasă de siguranță pentru laser | Clasă1 |
| Lungimea undelor | 905 nm |
| Max. Domeniu de măsurare | 1000 m |
| Precizie măsurare | ±1 m |
| Min. Domeniu de măsurare | 10 m |

Camera de vanatoare
Optica de vanatoare
Camere de inspecție
Nevoi de coș de fum
OXE Power
Sisteme de camere
Sisteme de securitate
Sisteme de acces
Alarma de incendiu
Cablare structurată
Telecomunicaţie
Alte electronice



















